Haber

Gölcük Belediyesi, Sosyal Yaşam Alanına dönüştüreceği askeri alanı devraldı

Gölcük Belediyesi, Gölcük için yeni bir sosyal yaşam alanına dönüştürmeyi planladığı 50 dönümlük askeri alanı devraldı. Deniz Parkına dönüştürülecek alanda ilçeye yeni bir soluk kazandıracak Açık Hava Denizcilik Müzesi de oluşturulacak.

Gölcük Belediyesi, ilçeye yeni bir sosyal alan kazandıracak toplam 50 dönüm askeri alanı devraldı. Gölcük Belediyesi’nin Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda; Gölcük Belediyesi’ne ait 46 dönümlük alanın kuzeyinde, deniz sınırı ve Beyoğlu Deresi kenarındaki 4 dönümlük alanı devralmak için askeri alanda başlattığı J-9 tipi güvenlik duvarı çalışmasını tamamladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından 50 dönümlük alanın tamamı Gölcük Belediyesi’ne devredildi.

 

AÇIK HAVA DENİZ MÜZESİ YAPILACAK

Edinilen alanda inşa edilecek 50 dönümlük Donanma Parkı da İzmit Körfezi ile buluşacak. Denize bakan ek alanda; Deniz Komutanlığı bünyesinde açık alanda sergilenen askeri objelerden oluşan “Açık Hava Denizcilik Müzesi” inşa edilecek.

 

LOJMANLARIN ONARIMI TAMAMLANDI

Gölcük Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında yapılan protokol uyarınca alanın devralınması için; Üssün batı kısmındaki 3 blok lojmanın temel onarımı ve Beyoğlu Deresi sonu J-9 tipi askeri güvenlik beton duvarının imalatı tamamlandı.

 

KÖRFEZDE İLK FİLM MERKEZİ OLACAK

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “‘Körfezin İlki – Deniz Şehri Gölcük’, mevcut lojmanların yıkılmasının ardından oluşturacağımız ‘Donanma Parkı’ ile cazibe merkezi haline gelecek. Askeri lojmanlardaki onarımların tamamlanmasının ardından teslim aldığımız hizmet ömrünü tamamladık.” yeni bir sosyal yaşam alanına sahip olacak. “İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kumlu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu